2:37 PM
Інформація від Управління освіти про оздоровлення та відпочинок дітей в умовах адаптивного карантину відповідно до епідеміологічних вимог

Оздоровлення та відпочинок дітей в умовах адаптивного карантину відповідно до епідеміологічних вимог

У підпорядкуванні Управління освіти знаходиться Позаміський заклад оздоровлення і відпочинку імені Я. П. Батюка, що розташований у с. Вертіївка. Цей заклад надавав послуги із оздоровлення із 1963 року.

Для зміцнення та підвищення рівня матеріально-технічної бази, створення належних санітарно-гігієнічних, побутових умов перебування дітей в Позаміському закладі оздоровлення та відпочинку було прийнято рішення Ніжинської міської ради від 01.03.2018 року № 30-36/2018 «Про призупинення діяльності Позаміського закладу оздоровлення та відпочинку ім .Я.П. Батюка Ніжинської міської ради Чернігівської області», відповідно до якого призупинена діяльність Позаміського на час проведення реконструкції закладу з 01.03.2018 року по 01.05.2020 року. У 2018 році Управлінням освіти замовлено проєктно-кошторисну документацію «Реконструкція оздоровчого табору в с. Вертіївка Ніжинського району Чернігівської області». Загальна кошторисна вартість проєкту склала 23 101 259,00 грн . Це значні кошти для міського бюджету.

До початку пандемії відпочинок дітей і підлітків шкільного віку організовувався на базі закладів загальної середньої освіти у закладах відпочинку з денним перебуванням (пришкільних таборах).

Згідно Постанови Головного санітарного лікаря України від 30.07.2020 року № 43 (із змінами Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236) вимоги щодо безпеки харчування та перебування дітей в дитячих таборах посилені в зв’язку із продовженням адаптивного карантину та попередженням поширення COVID-19 до 30 червня 2021 року.

Тому невідкриття закладів оздоровлення та відпочинку у місті було виважене і спрямоване на забезпечення протиепідемічних заходів.

Правильність дій підкреслює Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 року № 524-р «Про схвалення Концепції Державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року», у якому зазначено: «З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, було прийнято рішення про недоцільність відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку». Міністерству соціальної політики у шестимісячний строк необхідно розробити і подати Кабінетові Міністрів України проєкт Державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року.

Разом з тим, Управління освіти інформує, що у червні місяці організована робота гуртків і секцій Будинку дітей та юнацтва, Станції юних техніків, Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді, які працюють на безоплатній основі. Заклади позашкільної освіти чекають усіх бажаючих юних ніжинців!

 

Переглядів: 81 | Додав: nizhynosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar